Ознака: поддршка

Бесими: Во услови на криза се врши редовен и непречен поврат...

Јавните приходи се темелот на системот на јавни финансии, од чиј интензитет и динамика на наплата зависи испорачувањето на јавните услуги кон граѓаните и...

ФОТОГАЛЕРИЈА: Протестен марш во Скопје за поддршка на палестинскиот народ во...

Протестен марш за поддршка на палестинскиот народ во Газа се одржа вечерва во Скопје. Маршот кој започна од пред споменикот против геноцидот во Сребреница...

Блинкен најави поддршка од САД за Израел

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска во Тел Авив се сретна со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху. -Тука сме, не одиме никаде, рече Блинкен, пренесен од...

Зеленски: Ќе направиме сѐ да ја добиеме војната

Украина ќе направи сѐ за да ја добие војната против Русија, изјави денеска претседателот Володимир Зеленски, додавајќи дека неговата земја се стреми да ги...

Повеќе финансии и поддршка за борба против климатските промени од Африка?!

Прв африкански самит за климата Генералниот секретар на Обединетите нации (ОН), Антонио Гутереш, го искористи првиот африкански самит за климата за да апелира на вистинската...

Зеленски се плаши дека Украина може да ја изгуби поддршката од...

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изрази стравување дека Киев може да ја загуби поддршката од двете партии во САД (демократите и републикаците), по, како што...

Нема закон што забранува да биде развиорено шеснаесетзрачното сонце

МАКЕДОНСКИОТ СИМБОЛ И ЗНАМЕ „СОНЦЕТО ОД КУТЛЕШ“ ПОВТОРНО ГИ МОБИЛИЗИРА ГРАЃАНИТЕ Организаторите на собирот, односно од „Сончева револуција“ посочија дека со собирот се дава решителен...

На Косово владее хаос, тешко дека ќе се реши, вели професорот...

На Косово му треба поддршка од Американците и Европејците, како и прифаќање на локалната заедница, но тие ја немаат, изјави за „Ал Џезира“ професор  Даниел...

Култура и уметници имаме, поддршка и структура немаме

Леон Шумански, основач на „Гола планина колектив“ „Гола планина колектив“ е музичко здружение на младиот бран на музичари што творат авторска музика во рамките на...

Го поддржуваме „Отворен Балкан“, но во регионот сè уште постои недоверба,...

Американскиот амбасадор во Белград, Кристофер Хил, изјави дека земјите од балканскиот регион мора да имаат модели на соработка, истакнувајќи дека проектот „Отворен Балкан“ е...