Ознака: перформанси

Перформанси на „Танц. Трансформатор“ низ четири града

Започнува националната турнеја на „Швиндел“, прв од серијата перформанси на „Танц. Трансформатор - Реобмислување на локалната танцова заедница“. Денеска ,со гостување во театарот „Јордан...

Автономни и не толку здодевни автомобили

„Пежо е-леџенд“ е електричен автомобил со високи перформанси Концептот „пежо е-леџенд“ дефинитивно е фаворитот во класата на електричните автомобили. Неговиот дизајн е инспириран од...

Хрватски изведувачи со перформанси во Скопје

Перформанси на Соња Преград, кореографка и изведувачка, и Марко Гутиќ Мижимаков, визуелен уметник и изведувач, од Хрватска, ќе бидат изведени во Отвореното графичко студио...

„Скопје танцов театар“ со три изведби во МНТ

Три перформанси: „Луцидниот Јос“, „Фенси сме“ и „Скеч“ на „Скопје танцов театар“ ќе се одржат вечерва во 20 часот, во Македонскиот народен театар. Кореограф...

„Марина Абрамовиќ – перформанси“ во Фиренца до 20 јануари

Во палатата „Строци“ во Фиренца, Италија, од август во тек е изложбата „Марина Абрамовиќ - перформанси“, која ќе трае до 20 јануари 2019 година....

Ф1-болидите од 2021 година ќе изгледаат спектакуларно?

Во натпреварувањето Формула 1 во следните неколку години, освен сигурноста и перформансите, ќе се подобри и визуелниот впечаток на болидите. Неодамна беше објавена новата...