Ознака: патишта

Без поголеми задржувања на граничните премини, зголемен интензитет на сообраќајот на...

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Зголемен е интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, а на граничните...

Сугарески: Градежните активности ќе дадат резултати во следниот квартал

Градежните работи и други капитални проекти на патната мрежа ќе придонесат за раст на градежништвото во втората половина на оваа година со што позитивно...

Сообраќајот се одвива по влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини...

Зајакнати сообраќајни контроли на патиштата

Зајакнување на сообраќајните контроли во Скопје, но и во другите градови на земјава со цел да се намали бројот на сообраќајните прекршоци, најави денеска...