Ознака: новогодишно украсување

Ѕвездено небо блесна во центарот на Кичево

По десетина години од последното украсување на Кичево пред новогодишните празници, деновиве екипи работат на поставување на sвездено небо и украси по електричните канделабри...

Скопје ќе биде накитено за Нова Година, но за драстично пониска...

Скопје ќе блесне со новогодишна магија на 15 декември, велат од прес-службата на Град Скопје. Од тука информираат дека градот ќе биде украсен, но...

Новогодишното украсување се заменува со дружба и подароци

ОПШТИНИТЕ ВЛЕГУВААТ ВО УБАВА ПРАЗНИЧНА АТМОСФЕРА Иако општинското новогодишно украсување оваа година изостана, поради целокупната ситуација со енергетската, финансиската и здравствената криза во земјава, сепак,...

Се украсува Скопје за новогодишните празници

Почна новогодишното украсување на градот Скопје. Денеска се поставува новогодишната елка што за новогодишните празници ќе го украси плоштадот „Македонија“. Од Градот Скопје велат дека...

Компанија најавила дека ќе го украсува Скопје без трошоци за градот

Од Град Скопје соопштија дека новогодишното украсување на Скопје ќе почне на 10 декември. - На повикот на градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска, до компаниите...

Општина Новаци средствата за новогодишно украсување ќе ги пренамени за добротворни...

Дел од средствата наменети за новогодишно украсување ќе бидат пренаменети за добротворни цели за социјално загрозени семејства и жители на општина Новаци. Ова беше одлучено...

Град Скопје ќе го раскине договорот за новогодишно украсување

Соочени со енергетската криза која е во тек, а имајќи предвид дека државата набавува електрична енергија со драстично повисока цена, како и во согласност...

Општините за новогодишното украсување потрошиле 30 проценти повеќе од лани

Локалните власти за новогодишното украсување за дочекот на 2019 година потрошиле околу 615 илјади евра, што е за 30 проценти повеќе од претходната година,...