Ознака: модуларна болица

Меџити го разреши кардиохирургот Јовев кој ја изврши првата трансплантација на...

Овие се транзиторни, минливи позиции и функции. Нема некој засекогаш тука бесмртен да биде, ниту јас ниту некој друг, ниту директорите, рече министерот за...

Со модуларната болница и Велес добива современо опремен инфективен центар

Министерот за здравство Венко Филипче денеска беше во посета на ОБ Велес каде е пуштена во употреба модуларната болница, во која веќе од следната...