Ознака: митинг

Мицкоски: Повикувам на обезбедување на македонско национално единство, обзнанувам мораториум и...

Нашето име е ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО - демократска партија за македонско национално единство. Тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и...

Гарантираме европски животен стандард со просечна плата од 1.100 и минимална...

СДСМ има јасен план и визија до 2030 година државата да стане земја членка на ЕУ, просперитетна држава, дом за сите и гарантираме европски...

Кандидат за претседател на Еквадор смртно застрелан за време на предизборен...

Кандидатот за претседател на Еквадор Фернандо Вилависенсио е убиен за време на предизборен собир, јавија светските медиуми. Вилависенсио, кој е член на националниот собрание на...

Владата ќе биде избрана на избори и по волја на народот,...

Претседателот Александар Вучиќ на собирот „Србија на надежта“ порача дека им треба единство и заедништво повеќе од кога било. На почетокот на обраќањето тој побара...

„Лесја Украинка“ ги повика руските дипломати во земјава да ја осудат...

Само според Обединетите нации, повеќе од 8 000 лица загинале за време на војната во Украина, од кои 500 се деца. Тоа е официјален...

Србите во Виена одбележаа 24 години од почетокот на бомбардирањето на...

Србите во Виена вечерва одржаа митинг по повод 24-годишнината од почетокот на НАТО бомбардирањето на СР Југославија. На собирот имало свештеници, како и српскиот амбасадор...

Ахмети: Потребна е сплотеност, некои се лутат, но нема враќање назад

Дваесет години работевме луѓето да бидат заедно, и вечерва дојдов во Чаир како продолжение на средбите што ги имавме од Полог до Скопје. Во...

ФОТОГАЛЕРИЈА – Митинг на ДУИ во Чаир: Ахмети стаса во друштво...

ДУИ вечерва го оддржува долгонајавуваниот митинг во скопската општина Чаир, во период кога се соочува со внатрешен бунт од т.н. „огнена група“, која е...

Груби најави голем митинг на ДУИ во Чаир, Меџити вели дека...

„Ми недостигаше ваква мобилизација и еуфорија која се создава во очекување на доаѓањето на народниот лидер Али Ахмети“, напиша денеска на социјалните мрежи вицепремиерот...

Македонски и бугарски поетеси на заеднички поетски митинг

Со учество на 12 македонски поетеси, поети и писатели од сите генерации се одржа 13-то издание на „Македонската книжевна визита во Софија“, чија цел...