Ознака: митинг

Касами најави промена на власта на централно ниво како што се...

Албанската опозициска Коалицијата „Вреди“ со митинг во Тетово ја заврши предизборната кампања во пресрет на изборите за пратеници на 8 мај. Лидерите на политички...

Таравари: За нас пријателството со САД е свето, неуморно ќе работиме...

Кандидатот за претседател на ВЛЕН, Арбен Таравари заедно со лидерите на коалицијата ВЛЕН денеска на плоштадот „Скендербег“ го одржаа последниот митинг во Скопје. Таравари во...

Ванковска од Кичево: На народот му треба обединување на социјално-класна основа

Претседателската кампања на кандидатката за претседател Билјана Ванковска заврши во Кичево, каде што професорката Ванковска и носителката на кандидатската листа за пратеници на ИЕ5,...

Димитриевски од Струмица: Доживеавме во Скопје да скандираат УЧК, а цела...

Доживеавме вчера во Скопје да ни веат знамиња на туѓи држави и да ни скандираат УЧК, а притоа целата наша политичка елита и од...

Пендаровски: Поништувањето на договорите и репреговарање ќе значи загуба на нови...

Изборната кампања за претседател на државата пред гласањето од првиот круг задутре, кандидатот поддржан од СДСМ Стево Пендаровски ја заврши вечерва со митинг во...

Главен митинг на Европскиот фронт на плоштад „Македонија“ во Скопје –...

Коалицијата „Европски фронт“ предводена од Демократската унија за интеграции (ДУИ), вечерва, одржа главен митинг на плоштад „Македонија“ во Скопје, каде свое обраќање имаше претседателскиот...

Движењето ЗНАМ во Куманово ја претстави програмата „Проглас за достоинствена Македонија“

Кандидатот за претседател од движењето ЗНАМ, Максим Димитриевски и носителите на листа од изборните единици ја презентираа програмата „Проглас за достоинствена Македонија вечерва на...

Со „Платформа 1198“ целосно ќе ја рестартираме, реорганизираме и реформираме нашата...

Восхитен сум од сите вас, собрани овде во Охрид. Илјадници охриѓани, но и граѓани од цела Македонија, од Битола, од Кичево, од Струга, од...

Мицкоски: Повикувам на обезбедување на македонско национално единство, обзнанувам мораториум и...

Нашето име е ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО - демократска партија за македонско национално единство. Тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и...

Гарантираме европски животен стандард со просечна плата од 1.100 и минимална...

СДСМ има јасен план и визија до 2030 година државата да стане земја членка на ЕУ, просперитетна држава, дом за сите и гарантираме европски...