Ознака: митинг

Мицкоски побара предвремени парламентарни избори, заедно со претседателските

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските, на вечерашниот митинг пред Владата, под мотото „Македонија ќе победи. Тој побара...

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги соопшти идните чекори пред Владата

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржува митинг пред Владата на Република Македонија, под мотото „Македонија ќе победи“. Ова е прв митинг што го организира ВМРО-ДПМНЕ предводена од...

Сообраќајот пред Владата затворен поради митинг

Сообраќајот на булеварот „Илинден“ пред Владата на Република Македонија е затворен поради најавениот политички митинг од 20 часот, соопштија од МВР. Од 20 часот за...

Ердоган најави предизборен митинг во Сараево

Претседателот на Турција Реџеп Тајип Ердоган потврди дека еден предизборен митинг ќе се одржи во главниот град на Босна и Херцеговина(БиХ), Сараево. - Ќе дојдеме...