Ознака: митинг

Мицкоски: Зборувам за победи во кои земјава ќе ја однесат меѓу...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот митинг во Охрид истакна дека на Македонија и е потребна иднина која ќе даде сигурност, еднакви можности,...

Првиот митинг на СДСМ утре во Битола, а последниот на 15...

Караванот „Најдоброто за мојата општина“ на владејачкиот СДСМ, утре ги почнува своите активности во рамки на кампањата за претстојните локални избори. Утрешниот централен настан е...

Братот на Aсанж револтиран од затворските услови во Британија

Габриел Шиптон, брат на затворениот основачот на „Викиликс“ Џулијан Асанж, на митингот во Лондон изјави дека британскиот затворски систем работи со максимални сили за...

Рама со кампања за локалните избори, Баша бојкотира

Албанија Владејачката социјалистичка партија на премиерот Еди Рама, која ја предводи изборната коалиција „Алијанса за европска Албанија“, официјално ја почнa изборната кампања за локалните избори...

Ако не ја знаеш лозинката, не можеш да влезеш во Трговиште

Жителите на еден град во Романија биле изненадени откако за да влезат во градот, полицијата им побарала лозинка, пренесува „Јуроњуз“ . Ова се случило во...

Зоран Заев од Битола: Правда во Македонија има и ќе има

Лидерот на СДСМ и актуелен премиер Зоран Заев од вечерашниот завршен митинг од Битола испрати три пораки. Првата порака е дека режим во Македонија повеќе...

Пендаровски: Само еден е патот кон прогрес и води преку ЕУ...

- Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно наследство зад нас. Обезбедена и сигурна држава, партнер на демократскиот свет, рамноправен дел од најзначајните...

Мицкоски побара оставки на министрите за внатрешни и надворешни работи и...

Оставки на министри, намалување на даноците, гасификација на Македонија, како и предновогодишен телевизиски дуел со премиерот Зоран Заев вечерва на митингот пред Владата на...

Мицкоски: Договорот за менување на името е штетен и треба да...

Договорот за менување на името е штетен и треба да се отфрли. Тој е против македонските национални интереси, против македонската држава. Тој е „диво...

СДСМ: Тоа е класичен партиски блеф

Како и на секој митинг на ВМРО-ДПМНЕ во изминатите 12 години, повторно се слушнаа истите пораки за поделби на ваши и наши, за враќање...