Ознака: минијатура

Гран при за Мице Јанкуловски на Биеналето на минијатура во...

Во големата сала на центарот за култура „Мија Алексиќ“ во Горњи Милановац му беше доделено гран при на македонскиот меѓународно афирмиран уметник Мице Јанкуловски,...

Наскоро ќе излезе минијатурна верзија на „сони плејстејшн 1“

„Сони плејстејшн класик“ е минијатурна верзија на оригиналниот „плејстејшн 1“, која доаѓа со 20 познати игри и ќе пристигне на 3 декември, а ќе...