Ознака: машина

Временска машина

Песни што ме тераат да играм Маја е сега средовечна жена. Иако кога ќе ја видиш, ја чувствуваш таа позитивна енергија, среќа, топлина со која...

Гнев против воената машина

За неколку дена, на 24 февруари, ќе се одбележи годишнината од почетокот на војната во Украина. И тоа погрешно! Бидејќи таа војна започна многу...

Грешка по перењето на алиштата во машина

Домување Една грешка што многу луѓе ја прават пред да ги исушат алиштата може да влијае на нивното здравје, велат експертите. Имено, ако ја оставите...

Мозокот е машина за предвидувања

Елен Лотман, кинематограферка, на „Браќа Манаки“ Третиот мастерклас во рамките на „Браќа Манаки“ во Битола го одржа Елен Лотман, кинематограферка од Естонија, која има реализирано...

Најчестите грешки при миењето садови во машина

Домување Според експертите за одржување на апаратите за домаќинство, постојат вообичаени грешки што многумина од нас ги прават кога ги ставаат садовите во машина за...

Британскиот уметник Џемс Кук црта со машина за пишување

Иако повеќето луѓе мислат дека денеска машините за пишување се дел од минатото, младиот британски уметник Џемс Кук (23) докажа дека тие и сега...

Германска донација – машина за чистење канализација

Општината Делчево доби донација од германската амбасада машина за одзатнување и чистење канализација, вредна седум и пол илјади евра. Јавното комунално претпријатие на оваа...

Торбите „луј витон“ ќе си го бараат патот до машината за...

На што би потрошиле девет милиони евра, колку што државата предвиде за следните избори, кои ќе се одржат во април годинава, ги прашавме нашите...

Кога машината ќе запре

Како размислува еден невролог на темата за парни локомотиви, паметни телефони и страв од иднината „Мојата омилена тетка Лен, кога беше во своите осумдесетти години,...

Што сѐ можете да миете во машина за садови

Сите знаеме дека машината за миење садови е еден од омилените домаќински апарати на секоја жена. Да бидеме искрени, кој сака да мие садови? Меѓутоа...