Ознака: леб

Ефекти што јадењето леб може да ги има врз вашите...

Многумина избегнуваат леб, но изборот на вистинскиот вид може да има позитивни ефекти врз вашите црева. Исто така, обратно, изборот на погрешен тип може...

Лебот нема да поскапи, ова е само шпекулација, тврдат мелничарите

Цената на лебот во однос на брашното ќе нема никакви поместувања, освен ако драстично не поскапат енергенсите или електричната енергија како минатата година, тврдат...

Белиот леб е 33 денари и нема поскапување, тврди Бесими

Во време на криза не треба шпекулативно да се зголемуваат цените. Владата е подготвена да разговара со мелничката индустрија и да реагира соодветно за...

Ако немате леб, јадете палачинки

Кога премиер (без легитимитет добиен на избори) ви е домаќин човек со убава и успешна жена, а притоа и мајстор за палачинки – не...

Бектеши: Четири до пет компании се здружени и утврдуваат цени по...

Во Градот Скопје во делот на производство на леб, четири, максимум пет компании се здружени и утврдуваат цени по кои дистрибуираат и продаваат леб...

ДПИ: Извршени над 250 контроли за лебот, издадени шест прекршочни налози...

Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) во саботата изврши над 250 надзори и контроли на територија на целата држава. Од надзорите и контролите е утврдено дека...

Леб има и се продава по 33 денари, вели директорот на...

Директорот на пазарниот инспекторат, Горан Трајковски, на својот фејсбук-профил напиша дека леб има и се продава по 33 денари. Тој нагласи дека инспекторите се...

Премиерот и министрите се сликаат со две векни леб наместо да...

Економската мерка за замзрнување на цената на лебот е ад-хок решение кое што практично е од денеска за утре, тоа не е решение на...

Се очекуваат испораки на леб, Владата размислува за замрзнување и на...

Пекарската индустрија најави дека од денеска ќе почне да испорачува бел и полубел леб по цена од 33 денари, но ќе поведе и правна...

Трговците на мало нѐ уценуваат, велат пекарите и бараат Владата да...

 Пекарската индустрија попладнево соопшти дека трговците на мало не прифаќаат да го продаваат лебот со пет отсто маржа и поради тоа бара од Владата...