Ознака: куќа

Експлозија пред куќа во Куманово, нема повредени

Кумановецот А.Д.(30) изутрината во 3.20 часот во СВР Куманово пријавил дека слушнал детонација од експлозивна направа пред капијата од неговата куќа. - Излезено е на...

Изгоре куќа во пожар во Грчец

Целосно изгоре куќа во пожар кој избувнал синоќа, околу 20:40 часот, во викенд населбата во скопското село Грчец. Како што соопшти МВР, пожарот избувнал од...

Удар на гром опожари куќа во тетовско Туденце

Семејството Тасевски од населеното место Туденце синоќа остана речиси без целиот дом откако пламените јазици целосно го зафатија вториот кат на куќата. Во пожарот...

Изгоре куќа во Куманово

Куќа изгоре во пожар кој вчера околу пладне избувнал на ул. „Доне Божинов“ во Куманово, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи. Во 12:20...

Изгоре куќа во Ресен

Ресенчанецот В.Т. ноќеска во пожар ја изгубил својата куќа. Полицијата соопшти дека на 31 мај во 2:00 часот на ул. „Кузман Јосифовски“ во Ресен, од засега...

Во пожар во семејна куќа во кичевскo изгореле 21.500 евра и...

Вчера во куќа во село Србица - кичевско избувнал пожар во кој изгореа голема сума на пари. Во пожарот изгоре првиот кат од куќата сопственост...

Вилата на Микеланџело се продава за 7,5 милиони евра

Вилата која му припаѓала на славниот фирентински уметник Микеланџело Буонароти се продава 7,5 милиони евра. Таа се наоѓа во областа Кијанти, Тоскана, и се простира...