Ознака: куќа

Пожарникари во куќа во Германија пронашле пет тела

Спасувачките служби пронашле најмалку пет тела по пожар во една куќа во западна Германија. Меѓу жртвите се маж, жена, две малолетни деца и постара...

Пронајдено оружје и муниција во куќа во Скопје

Полицијата пронајде оружје во куќа во Скопје, а сопственикот е приведен. Според информациите на МВР, вчера бил приведен З.Д. (49) од Скопје затоа што при...

Што да очекува Балканот по смената во Белата куќа

Иако постојат големи очекувања на Балканот од новата политика во Вашингтон, меѓународните политички анализи и процени се дека регионот ќе биде ставен на споредниот...

Помош за семејството во Скопје чија куќа изгоре на првиот ден...

Комуналните служби на Општина Карпош целосно ја исчистија опожарената куќа во населбата Карпош 2, на улицата „Руѓер Бошковиќ“. Службите ги подигнаа изгорените делови и...

Откриена мистеријата на најосамената куќа на светот

Јужно од Исланд, на островот Елидеј, е изградена мала бела куќа, за која се верува дека е најосамена на светот. За неа постојат голем...

Оружје и муниција пронајдени во куќа во Скопје, приведено едно лице

Разно оружје и муниција биле пронајдени во куќа во Скопје, а приведено е едно лице. Според информациите на МВР, полицијата поднесе кривична пријава против А.Љ....

Пронајдени 44 мигранти сокриени во куќа во Ваксинце

Вчера во 06.40 часот, полициски службеници од Полициско одделение Матејче, презеле мерки за пронаоѓање на Ф.Ќ. во неговиот дом во селото Ваксинце бидејќи имало...

Вжештена реторика во трката за нов шеф на Белата куќа

Во истражување на американската медиумска куќа Си-ен-ен се наведува дека терминологијата и речникот, кои ги користат кандидатите за иден претседател на САД, Трамп и...

Од куќа во Скопје украдени речиси милион евра

Скопјанец на возраст од 58 години во вечерните часови на 4 јули пријавил тешка кражба во неговиот дом. Според преијавеното, во период од 19.30 до...

Почина скопјанец кој паднал од покривот на својата куќа

Во попладневните часови на 9 јуни во Полициското одделение Сарај била пријавена смрт на 64-годишник од ова скопско село. Според пријавата, додека работел на покривот...