Ознака: кралско семејство

Британското кралско семејство премногу троши, инфлацијата „удри“ и по нивните џебови

Зголемената инфлација ги погоди финансиите на британското кралско семејство, зголемувајќи ги нивните трошоци, соопшти Бакингемската палата, а пренесе Еуроактив.рс. Во исто време, Бакингемската палата откри...

Кралот Чарлс Трети и Камила ги поздравија граѓаните од балконот на...

Британскиот крал Чарлс Трети и кралицата Камила, придружувани од кралското семејство, денеска излегоа на балконот на Бакингемската палата за да ги поздрават десетиците илјади...

Фрогзит ги остава Хари и Меган без кралската резиденција

Пред крунисувањето на Чарлс Трети Принцот Хари и неговата сопруга Меган, кои сега живеат во јужна Калифорнија, САД, ќе мора да го напуштат својот дом...

Маслото за крунисувањето на Чарлс Трети е осветено во Ерусалим

Масло што ќе се користи за помазание на британскиот крал Чарлс Трети, на неговото крунисување во мај, е осветено во Ерусалим, што ги одразува...

Хари: Не им се враќам на кралските должности

Британскиот принц Хари ја промовира својата книга „Спер“ („Spare“), која излегува на 10 јануари оваа година. Во овие свои мемоари, принцот ќе се осврне...

Бакингемската палата загрижена за здравјето на кралицата Елизабета, кралското семејство се...

Бакингемската палата издаде соопштение во кое изразува загриженост за здравјето на 96-годишната кралица Елизабета по медицинската проценка направена денеска. Во соопштението се вели дека лекарите...

Откривањето на статуата на Дијана накратко ги соедини Вилијам и Хари

Војводите од Кембриџ и Сасекс вчера повторно беа заедно за да ја откријат статуата на Дијана, принцезата од Велс, велејќи дека секој ден посакуваат...

Никогаш не плашете се да го направите она што е исправно

Принцот Хари ѝ оддаде почит на својата мајка Војводата од Сасекс имаше онлјан-обраќање во пресрет на денот што требаше да биде 60-ти роденден на принцезата...

Не смеат да јадат школки, да носат крзно, да патуваат заедно

Строги правила што кралското семејство треба да ги почитува Познато е дека британското кралско семејство има строги правила што мора да ги почитуваат сите негови...

Принцот Хари се консултирал со кралицата Елизабета за името на неговата...

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Меркл во петокот по вторпат станаа родители. Нивната ќерка го доби името Лилибет, во чест на кралицата...