Ознака: Комичари

Ангела Меркел цел на руските комичари Вован и Лексус, во телефонска...

Руските комичари Вован и Лексус, познати по своите телефонски местенки, ѝ се јавија и на поранешната германска канцеларка Ангела Меркел, претставувајќи ѝ се како...

Откако руски комичари го исмеаја Дуда, кој 7 минути мислел дека...

Ќе се заострат правилата за проверка кој телефонски разговара со претседателот на државата, затоа што минатата недела, руски комичари го измамија Анджеј Дуда дека...

„Блекфејс“ и (не)искреното извинување на Холивуд

Славните личности што сега се извинуваат поради користење на расистичкиот скеч за смеа, немаа претстава колку навистина им е жал Џорџ Флојд не почина за...

Тешките времиња ги принудија јапонските комичари да бараат помош од јакузите

Комичарите во Јапонија, соочени со скромната заработувачка, наоѓаат спас во настапите на забави организирани од јапонската мафија позната како Јакуза. Тие го прават ваквиот...

Заев: Зад руските комичари не стои Русија

Премиерот Зоран Заев вчера по средбата со рускиот амбасадор Сергеј Баздникин изјави дека разговарале и за случајот со руските комичари и дека тоа нема...

Комичари и комедијанти ја освојуваат политиката

Станува ли комедијата алатка и тренд во светската политиката преку чија популарност комичарите ги освојуваат политичките функции наспроти своите опоненти. Оваа дилема е актуелна...