Ознака: караван

Новогодишен караван во Кисела Вода, поделени 3.000 пакетчиња за децата

Новогодишниот караван кој во изминатите денови патуваше низ сите населби и населени места во Општина Кисела Вода, денеска пристигна на својата финална дестинација што...

Караванот „Македонијо во срце те носиме“ утре патува во Кочани!

Караванот „Македонијо во срце те носиме“ во недела патува во Кочани! По одличните концерти во Штип, Битола, Велес и Прилеп караванот „Македонијо во срце те носиме“ во...

Дневниот опфат на вакцинирани зголемен за 11 проценти со караванот, надлежните...

Надлежните се задоволни и сметаат дека секоја идеја која ќе го зголеми процентот на вакцинирани е добра Караванот за промоција на вакцинацијата кој започна на...

Последен ден од караванот за вакцинација, забележан раст на вакцинирани лица

По посетени вкупно 14 градски и рурални подрачја низ целата држава, во Струга денеска ќе заврши караванот за вакцинација против ковид-19. Освен можноста да...

Караванот за ковид-вакцинација почна од Шуто Оризари

Караванот за вакцинација против ковид-19 почна денеска во Шуто Оризари и во следните две недели ќе опфати 14 општини низ државата. На настанот присуствуваше...

Од утре стартува караванот за вакцинација, а се чека и одлука...

Претстојнава седмица се очекува Главниот кризен штаб да ги одобри новите препораки на Комисијата за заразни болести, а Владата на седница да ги усвои....

Со караван ќе се зголемува вакцинацијата против ковид-19

Караван за вакцинација против ковид-19 стартува од понеделник во 14 локални заедници низ државата. Активноста на Министерството за здравство е со поддршка од Светската...

Караванот на Државна изборна комисија ги посети Тетово, Струга, Охрид, Битола...

Караванот на Државната изборна комисија оваа недела ги посети општините Тетово, Струга, Охрид, Битола и Прилеп. Како дел од овогодинешната едукативна и информативна кампања, „Ти...

Започна караван во кој ќе се делат пакети за учениците од...

Агенцијата за остварување на правата на заедниците (АОПЗ) денеска го започна караванот, во кој ќе посети повеќе од 60 основни училишта во месец ноември,...

Околу 2.000 велосипедисти возеа низ улиците во рамки на караванот „Скопје...

Околу 2.000 луѓе беа пријавени на „Скопје на точак“. Тие ги возеа своите велосипеди на караванот кој се одржува втора година по ред.  „Скопје на...