Ознака: камера

Камера како таблета за дијагностицирање дигестивни проблеми

Минијатурната капсула „навикам“ може да направи револуција во дијагнозата на проблеми со дигестивниот тракт. Ендоскопите со капсули што може да се проголтаат и кои...

Дикинс, Кардинале, Стојанова – ви симнуваме капа!

Уште еден сјаен почеток на еден од нашите најважни фестивали, интернационалниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“ се случи во саботата вечерта во Битола....

Големите мајстори на филмската фотографија повторно во Битола

Квалитетна филмска програма и познати имиња на светската кинематографија се очекуваат на 39-то издание на интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, кој ќе...

Јужна Кореја тргна во борба против вознемирувачкиот тренд „молка“

Јужнокорејската полиција тргна во одлучна борба против камерите што тајно ги снимаат луѓето додека се пресоблекуваат при посетата на базен или на плажа, барајќи...