Ознака: инцидент

Еден повреден во вооружен инцидент во Чаир

Министерството за внатрешни работи го потврди за МИА вооружениот инцидент што синоќа се случи во скопската општина Чаир во кој едно лице е повредено. -Вчера...

Меѓуетничкиот соживот во Струга на нишан од изблици на албански шовинизам

Инцидентот во струшкото основно училиште „Браќа Миладиновци“ и натаму внесува загриженост кај граѓаните, се чека реакција на надлежните Во струшкото основно училиште „Браќа Миладиновци“ деновиве...

Славењето на македонските преродбеници грубо нарушено со шовинистичка атака

Инцидент при одбележувањето на патрониот празник на ОУ „Браќа Миладиновци“ во Струга Повод за немилиот настан во струшкото основно училиште „Браќа Миладиновци“, како што дознавме...

13 лица заробени под урнатини во рускиот рудник „Пионер“

Вонредна состојба е воведена во регионот Амур на далечниот исток на Русија поради несреќа во рудникот за злато „Пионер“ во областа Зеја, каде што...

Тошковски: Најбрзо можно да се расчисти инцидентот помеѓу полицајци во Скопје

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски го осуди инцидентот што ноќеска се случи кога полицаец нападнал свој колега додека извршувал служеби дејствија. Тошковски посочува...

Четворица од инцидентот во М-НАВ се во полициска станица, по уште...

Четворица инволвирани во денешниот напад врз вработени во М-НАВ се во полициска станица на службен разговор, по што ќе бидат поднесени соодветни пријави, информираше...

Џафери: Полицијата изврши увид, Крмов ќе треба да ја плати направената...

По завршување на продолжението на 131. седница и гласањето за новиот Деловник на Собранието синоќа во пленарната сала припадници на МВР извршиле увид на...

ВИДЕО: Пратеници на Левица расфрлаа амандмани во Собранието, го турнаа и...

Пратениците на Левица предизвикаа инцидент во Собранието фрлајќи ги нивните предложени амандмани, како и предмети што се наоѓаат на масата на собранискиот спикер. Листовите хартија...

Има многу отворени прашања на кои треба да се одговори за...

Народниот правобранител Насер Зибери вели дека има многу отворени прашања на кои треба да се одговори во врска со инцидентот што викендот се случи...

Се топи замрзнатиот конфликт во регионов

Во контекст на регионалната вознемиреност од најновиот инцидент на Косово и со сите претходни искуства и реперкусии врз нејзината државност од слични ситуации во...