Ознака: Идризово

Запален службен автомобил на КПУ Затвор Идризово, нема повредени

Во Полициската станица Кисела Вода во Скопје утрово, во 3.35 часот, било пријавено дека на подрачје на Кисела Вода било опожарено паркирано патничко возило...

Во претресите во затворот Идризово откриени поголема количина на недозволени предмети,...

Поголема кличина на недозволени предмети се откриени при претресите што утрово беа извршени во Казнено поправната установа Идризово за обезбедување доказни материјали, информира за...

Во тек е голема полициска акција во затворот Идризово

Во тек е голема полициска акција во затворот Идризово, потврдуваат од Обвинителството. - Во акција координирана од Основното јавно обвинителство Скопје, поради сомневања за кривично-правни...

Војник осомничен за доставување телефони на затвореници во Идризово

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 23-годишник осомничен за кривично дело – Злоупотреба на службената положба и овластување од член 353 став 1...

Зибери: Има елементи на повреда во однос на пречекорување на овластувањата...

Народниот правобранител во извештајот за случувањата во затворот „Идризово“ кога беа повредени полициски службеници и затвореници констатирал пречекорување на овластувањата на полицијата. - Заврши процесот...

Има многу отворени прашања на кои треба да се одговори за...

Народниот правобранител Насер Зибери вели дека има многу отворени прашања на кои треба да се одговори во врска со инцидентот што викендот се случи...

Десет полицајци повредени во судир со затвореници при претрес во Идризово

Десет полицајци се повредени во судир со група затвореници при претрес во полуотвореното одделение во Казнено поправната установа Идризово. Како што соопшти МВР, при...

Собранието го продолжи рокот за постоење кризна состојба – војската ќе...

Собранието попладнево во рамките на 124 седница едногласно со 62 гласа „за“ ја донесе одлуката за за одобрување на продолжување на рокот за постоење...

Јанакиески спроведен во затворот „Идризово“

Поранешниот министер за транспорт Миле Јанакиески попладнево е спроведен во затворот „Идризово“ каде треба да издржува три и пол години затвор за случајот „Титаник“. Со...

По скоро три години, Јанкулоска за првпат на викенд отсуство –...

Со измена на правилникот, жените-затворенички од „Идризово“ почнаа со користење право на викенд отсуство. Директорот Зоран Јовановски за „Макфакс“ посочува дека привилегиите ги користат...