Ознака: заработка

Македонците трети по заработка од производство на мед

Кина не е само земја во светот што произведува најмногу мед туку води и во приходите по жител генерирани со еден од најстарите и...

Леброн Џејмс продолжува да го зголемува рекордот на заработка

НАЈПЛАТЕНИ КОШАРКАРИ ВО НБА СПОРЕД „ФОРБС“ Откако освои четири титули во кошаркарската НБА-лига и четири награди МВП (најкорисен играч), да не зборуваме за заработка од...

Профитот на „Фајзер“ во вториот квартал ги надмина очекувањата на аналитичарите

Добивката на американската фармацевтска и биотехнолошка корпорација „Фајзер“ во вториот квартал се зголеми над проценките на аналитичарите, објави денеска компанијата. Добивката се зголеми на 9,91...

Бајден и Харис ги објавија нивните заработки во 2021 година

Американскиот претседател Џо Бајден и неговата сопруга Џил, како и потпретседателката Камала Харис и нејзиниот сопруг Даг Емхоф, објавија информации за нивната заработка во...

Божиќниот хит „All I Want For Christmas Is You“ на Мараја...

Американската пејачка Мараја Кери секоја божиќна сезона добива огромни суми на пари за нејзиниот хит „All I Want For Christmas Is You“. Според последните...

Повторната средба на „Пријателите“ успешно ја наплати носталгијата

Долгоочекуваната повторна средба на шесте ѕвезди на „Пријатели“ се емитуваше во четвртокот, 17 години по завршувањето на култната серија, а оригиналните членови на актерската...

Колкy заработи „Фајзер“ досега од вакцините

Минатата година во трката за развој на вакцина против ковид-19 компанијата „Фајзер“ донесе голема одлука. За разлика од конкурентите, кои се заколнаа дека ќе...

„Аватар“ повторно е филм со најголема заработка во светот

Популарниот филм на Џејмс Камерон, „Аватар“, го надмина „Одмаздници: крај на играта“ и повторно се најде на врвот на листата на филмови што заработиле...

Цвета „бизнисот“ со лажни ПЦР-тестови и сертификати

На границата со Република Бугарија досега се откриени дваесетина случаи на фалсификувани ПЦР-тестови при влез и излез од државата. По целосно документирање на случаите,...

Деветгодишната сензација останува неприкосновена на листата на најплатени јутубери

Рајан Каџи од сојузната американска држава Тексас е деветгодишното момче кое заработи речиси 30 милиони долари годинава со отпакување и рецензирање на играчки и...