Ознака: Заев

СДСМ – без збогување со политиките на Заев нема иднина

Навистина не е упатно да се пука на мртов Германец, но исто, неупатно е мртвиот Германец да се воскреснува. Навистина по војна сите стануваат...

Ковачевски, Заев и Ахмети во Скопје разговарале за европскиот фронт и...

Премиерот Димитар Ковачевски и актуелен лидер на СДСМ, лидерот на ДУИ Али Ахмети и поранешниот премиер и лидер на СДСМ Зоран Заев имале средба...

Лукаревска: Нема никаков ултиматум од поранешниот претседател на СДСМ кон актуелниот...

Потпретседателката на СДСМ Сања Лукаревска ги демантираше информациите во дел од медиумите дека поранешниот лидер на партијата Зоран Заев му дал ултиматум на актуелниот...

Ковачевски за писмото на Заев: САД црната листа ја пополнуваат според...

Ставовите на секого во ова демократско општество се легитимни така што не би можел да дадам дополнителни коментари, вели премиерот Димитар Ковачевски во однос...

Ковачевски за средбата Заев – Гаши: Нормално е луѓе кои се...

Средбата меѓу лидерот на Алтернатива, Африм Гаши и експремиерот и експретседател на СДСМ Зоран Заев, од пред два дена, за актуелниот премиер Димитар Ковачевски...

Заев нема да се враќа во политиката и не сака да...

Поранешниот премиер и претседател на СДСМ Зоран Заев нема намера да се враќа во политиката. Ова беше неговиот одговор на новинарско прашање во Тетово...

Заев со цела низа благодарници: По 17 години конечно имаме голем...

На овој важен ден сакам да им честитам на граѓаните. После 17 години конечно имаме голем исчекор – почнуваме преговори со ЕУ. Особено сакам...

Заев: Не постои ниту една пречка за прогласување на афтокефалност на...

Со благословот и Tомосот за афтокефалност на МПЦ-ОА што Српската православна црква го упати до Вселенската патријаршија веќе не постои ниту една пречка и...

Заев: Кризата бара сериозни промислувања и одговори за да се помогне...

Кризата бара сериозни промислувања и сериозни одговори за да може да им се помогне на економиите, а со тоа на граѓаните, порача поранешниот премиер...

Заев: Осуда на агресијата врз Украина, целиот демократски свет стои на...

Поранешниот премиер Зоран Заев попладнево преку својот Фејсбук профил ја осуди агресијата врз Украина и упати поддршка до раководството на земјата и до украинскиот...