Ознака: дојава

Ајфеловата кула евакуирана по закана за бомба

Ајфеловата кула и околните области на француската престолнина денеска се евакуирани по закана за бомба, објави весникот „Паризиен“, повикувајќи се на полициски извор. На местото...

Дојави за бомби во десетина училишта во Софија, се бара исплата...

Десетина училишта во Софија денеска преку е-пошта добија закани за поставени бомби. Според бугарските медиуми има закани и кон други училишта во државата. Во е-пораките...

Норвешката полиција заплени рекордна количина кокаин по дојава од Германија

Властите во Норвешка запленија рекордно количество кокаин скриено во пратка со јужноамериканско овошје, по дојава од Германија, јави ДПА. Норвешката полиција соопшти дека оваа недела...

Последните дојави за бомби се од адреси во Иран и Русија,...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во гостувањето во „Студио 10“ на ТВ 24 зборуваше за формирањето на оперативен тим што бара решенија за...

Дојавувачите на бомби стануваат дрски оти не можеме да ги откриеме,...

Дојавувачите стануваат веќе и дрски, оти не можеме да ги откриеме, па така имавме дојава за бомба и во претседателската резиденција, која е навистина...

Лажни се пријавите за бомби во 30 скопски училишта

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека се направени сите потребни проверки во врска со денешните пријави по добиените пораки на електронски адреси...

Некои училишта не добиваат закани, не е лесно да се одлучи...

Министерството за образование заедно со останатите институции прави анализи по последните масовни дојави за бомби во училиштата и проблемите со платформата за онлајн настава...

Нови дојави за бомби во 18 скопски училишта

Дојави за поставени бомби утрово пристигнале на електронските адреси на 18 училишта во Скопје, каде во тек се антитерористички проверки, соопшти МВР. - Денеска до...

Лажни се пријавите за поставени бомби, утврдено по проверките во 120...

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека се направени сите потребни проверки во врска со денешните пријави по добиените пораки на електронски адреси...

Нови дојави за бомби во 39 скопски училишта

На електронските адреси на 21 средно и 18 основни училишта во Скопје е упатена закана за поставена експлозивна направа, било пријавено во МВР, денеска...