Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25091)

Фудбалскиот свет тагува по Диего Марадона

Аргентинската влада прогласи тридневна жалост, а претседателот Алберто Фернандез на Твитер напиша: „Вие нѐ однесовте до највисоката точка во светот и нѐ направивте неизмерно...

Расчистување со сеништата од минатото

За сите тврдења поврзани во случајот „Жолта куќа“ во Албанија е неопходно да се изјаснат судските власти и да се спроведе истрага во Меѓународниот...

Чиј е Пандев, Горан Пандев?

(Или - како да ја вратиме довербата во Договорот со Бугарија) Како што им е познато на читателите, моите колумни што ги објавувам во петок...

Си ја сакаме Европа, ама и Тито ни е мил

Македонските историчари не можат да му помогнат на нашето општество да се справи со комунистичкото минато. Зар може да го бараме тоа од оние...