Ознака: Вучиќ

Ќе се повлечам ако СНС ги загуби изборите, не сакам да...

Завршувањето на предизборната кампања во Србија неделава беше одбележано со пораката на српскиот претседател Александар Вучиќ дека доколку загуби владејачката Српска напредна партија (СНС),...

Вучиќ: Лавров ја кажа вистината – дека Западот ја измами Србија...

Српскиот претседател Александар Вучиќ во Дубаи изјави дека рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров на Министерскиот совет на ОБСЕ во Скопје ја кажал...

Вучиќ: Следат тешки недели и месеци за Србија, нема да не...

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави дека на Србија и претстојат тешки недели и месеци, бидејќи целта на меѓународната заедница е да ја...

ВИДЕО: „Дајте вина, хочу лом“ отпеаја Вучиќ, Ковачевски и Милатовиќ во...

Српскиот претседател Александар Вучиќ на Инстаграм профилот „будуќностсрбијеав“ објави видео од ресторан каде заедно со македонскиот премиер Димитар Ковачевски и црногорскиот претседател Јаков Милатовиќ...

Србија подготвена да исполниме се освен признавањето на Косово, со обврска...

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека е подготвен да ги исполни работите што не се однесуваат на де факто и де јуре независноста на...

Крајна цел на „Големата петорка“ е признавање на Косово, в четврток...

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека вчерашнот разговор со големата петорка бил тежок, но дека не може да зборува за детали, бидејќи таков...

Вучиќ: Тежок разговор со петорката на ЕУ, САД, Италија, Германија и...

Претседателот на Република Србија Александар Вучиќ оцени дека денешната средба со „големата петорка“ била тешка, јави дописникот на МИА од Белград. -Тешка средба со петорката....

Србија и Кина потпишаа договор за слободна трговија

Кинескиот претседател Си Џинпинг денеска на средба со српскиот претседател Александар Вучиќ оцени како односите меѓу Кина и Србија издржале промени во меѓународниот пејзаж...

Србија е последната земја на која ѝ требаат инциденти, сакаме поголемо...

Претседателот Александар Вучиќ за „Си-ен-ен“ изјави дека Србија е последната земја на која ѝ биле потребни инциденти на Косово и Метохија. Сакаме да видиме...

Вучиќ за ФТ: Војската нема да влезе во Косово, ќе ги...

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека нема намера да и нареди на армијата да ги премине границата со Косово и дека ќе ги повлече...