Ознака: Александар Вулин

Директорот на Безбедносно-информативната агенција на Србија, Александар Вулин поднесе оставка

Директорот на Безбедносно-информативната агенција (БИА) Александар Вулин соопшти дека поднесува неотповиклива оставка, наведувајќи дека „САД и ЕУ ја бараат неговата глава како предуслов за...

Директорот на српската безбедносна агенција Aлександар Вулин под американски санкции

Александар Вулин, директорот на српската Безбедоносно-информативна агенција (БИА) ставен е на листата на санкции на Министарството за финансии на САД, јави дописникот на МИА...

Вулин го посочи „српскиот свет“ како единствена бариера за голема Албанија

Српскиот министер за внатрешни работи, Александар Вулин, реагирајќи на изјава на албанскиот премиер Еди Рама кој истакна дека целта на неговата политичка кариера е...

Панорама / Вучиќ, па јас!

- Ние двајцата сме соборци. Ако Српската напредна партија не сака да се бори, тогаш ќе се бори Движењето на социјалистите. Имаат подобар кандидат...

Ќе се инсистира на поостри казни за предизвикувачите на пожари во...

Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин, посочи, за време на неговата посета на Пчињскиот округ, во кој се евидентирани повеќе од сто...

Во Србија почна имунизацијата со руската вакцина, први ја примија Дачиќ...

Претседателот на Собранието на Србија, Ивица Дачиќ и министерот за внатрешни работи Александар Вулин се првите луѓе во Србија кои ја примија руската вакцина...

Српскиот министер за одбрана повика на апсење на опозициските политичари

Српскиот министер за одбрана, Александар Вулин, излезе со соопштение на веб-страницата на министерството во кое ги коментира вчерашните протести во Белград. Според него, опозициските политичари...

Српскиот министер за одбрана е позитивен на коронавирус

Српскиот министер за одбрана, Александар Вулин, е позитивен на коронавирус, пренесува Нова.рс. Србија вчера забележа нов скок во бројот на новозаразени со коронавирус. Од 8.495...

Вулин ја критикува Шекеринска: Ако иконографите се неважни, што не се...

Српскиот министер за одбрана Александар Вулин ја критикуваше својата македонска колешка, министерката Радмила Шекеринска, за фотографијата со симболите на ОВК во кабинетот на кичевскиот...

Александар Вулин: Претседателот на Северна Македонија, може слободно да молчи

По изјавата на Стево Пендаровски во која тој вели дека е против идејата за корекција на границите меѓу Белград и Приштина, експресна рекација од...