Вчера во 16.35 часот во Радовишполициски службеници од Полициската станица Радовиш го привеле В.А.(41) од Радовишзатоа што при претрес во неговиот домизвршен со судска наредбабиле пронајдени марихуана и таблетиТој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајотпротив него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти полицијата.