Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Околу пладне ќе има услови за изолирана појава на нестабилност со краткотраен дожд и грмежи, информира УХМР.

Минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 20, а максималната ќе достигне од 28 до 36 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе биде 8.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе се спушти до 17, а максималната ќе достигне 33 степени.

Од вторник до петок следува период на стабилно и многу топло време.