Ознака: Урлула Фон дер Лајен

Фон дер Лајен: Нема „скратени патеки“ за членство, принципот на заслуги...

Проширувањето претставува геостратешка инвестиција во мирот, безбедноста, стабилноста и просперитетот и е двигател за подобрување на економските и социјалните услови на европските граѓани, за...

Фон дер Лајен: Украина ја има безусловната поддршка од Унијата

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен денеска, пред самитот ЕУ-Украина следната недела, изјави дека Украина ја има безусловната поддршка од Унијата и...