Ознака: упатен акт

Кривичниот суд издаде упатен акт за затворската казна на Камчев

Основниот кривичен суд Скопје издал упатен акт за бизнисменот Јордан (Орце) Камчев за затворската казна во случајот „Империја“, потврдуваат од судот за медиумите. За кој...