Ознака: Унковски

Премиера на „Сите сме птици“ на Слободан Унковски

На сцената на Македонскиот народен театар утревечер премиерно ќе биде изведена претставата „Сите сме птици“, работена по текстот на либанско-канадскиот автор Важди Муавад, а...