Ознака: Трабзонспор

Трабзонспор го претстави Барди

Турскиот фудбалски шампион Трабзонспор денес го промовира своето најново засилување, македонскиот репрезентативец Енис Барди. Тој во новиот клуб ќе го носи бројот 29, откако се...

Барди пристигна во Трабзон: Многу сум среќен што ќе играм за...

Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди пристигна во Трабзон каде што денеска треба да го реализира трансферот во турскиот првак Трабзонспор. - Многу сум среќен што...