Ознака: Тошковски

Тошковски: Секое дејствие преземено од полициски службеници, а поврзано со приведувањето...

Внатрешна контрола ќе го испитува постапувањето на полициските службеници во врска со приведувањето на новинарот Фуркан Салиу, изјави денеска во одговор на новинарски прашања...

Обновено: Реакции по приведувањето на новинарот Фуркан Салиу

Три лица попладнево се приведени за време на фудбалски натпревар на стадионот Средно Коњари. Меѓу приведените, како што објавија повеќе медиуми е и новинарот...

Тошковски: Младите без термин до прв личен документ за претстојните избори

Министерството за внатрешни работи за неколку дена ќе ја реши ситуацијата со добивање прв личен документ за младите кои наполниле 18 години за да...

Тошковски апелира да не се навлегува во детали што би можеле...

Министерот за внатрешни работи во техничката Влада, Панче Тошковски денеска ги оцени како несериозни и непрофесионални изјавите од било кој функционер за убиството во...

Тошковски: Дисциплинска постапка за помошник министер во МВР поради пропусти во...

Техничкиот министер за внатрешни работи, Панче Тошковски отпочна дисиплинска постапка за еден помошник министер во МВР, поради пропусти во нарачките на обрасци и динамиката...

Приведени се вкупно три лица за убиството на лекарот во скопската...

Приведени се вкупно три лица поврзани со убиството на лекарот во скопската населба Железара, изјави денеска техничкиот министер за внатрешни работи, Панче Тошковски.. – Според...

Проблемот со патните исправи може само да се ублажи со добра...

Министерот за внатрешни работи во техничката Влада Панче Тошковски смета дека проблемот со издавањето на патните исправи може само да се ублажи со добра...