Ознака: „Софтвери“

Рашковски осуден на осум години затвор за „Софтвери“

Во Основниот кривичен суд денеска Драги Рашкоски беше прогласен за виновен за кривичните дела „злоупотреба на службена положба и овластување“ и „перење пари и...

Завршни зборови за случајот „Софтвери“, судењето продолжува на 12 јуни

Судското рочиште за случајот „Софтвери“ продолжи денеска во Основниот кривичен суд – Скопје, со завршни зборови на обвинетите Ивица Димитровски и Игор Христовски. Адвокатката Сузана...

Рашковски на рочиште за „Софтвери“: Набавката е законска, барам опремата да...

Тезата на Обвинителство е побиена со тоа што докажавме и преку сведочењето на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски дека софтверот е набавен на...

Сведок кажа дека не добил насоки или закани од Рашковски за...

Со сослушување на сведоци предложени од Обвинителството денеска во Основниот кривичен суд – Скопје продолжува судењето против поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски,...