Ознака: пуштен од затвор

Мијалков утрово го напушти струшкиот затвор, бил примерен затвореник

Поранешниот шеф на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков, утрово во 9 часот и 32 минути се одјавил од затворот во Струга, каде...