Ознака: одлука на Влада

Османи: На затворена седница ќе презентирам информации за Бањска, а Владата...

Министерот за надворешни работи Бујар Османи соопшти дека има факти и информации во врска со настаните во Бањска во Косово на 24 септември минатата...

Демири ќе разговара со семејството на Леонид Индов околу подмирување на...

Случајот на Леонид Индов бил разгледан на денешната владина седница и биле образложени досегашните процедури што се водат пред надлежните институции, а се однесуваат...

За еден месец продолжено ограничувањето на цените на основните прехранбени производи

Владата на денешната 222-ра седница одлучи до 29 февруари да го продолжи ограничувањето на цената на оризот, брашното, лебот и другите пекарски производи, бисквитите,...

Се очекува одлука од Владата за корекција на замрзнатите цени кај...

Владата денеска треба да донесе одлука со која ќе се ревидираат дел од замрзнатите цени на овошјето и зелечнукот. Како што најави министерот за...