Ознака: обнова на Ујраина

Русија треба да ја финансира обновата на Украина, истакна Борел

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел денеска изјави дека заедно со своите партнери од ОБСЕ, на собирот во полскиот град Лоѓ, ќе ги разгледуваат...