Ознака: нуклчеарка Запорожје

Москва е отворена за дијалог за нуклеарната централа во Украина, му...

Рускиот претседател Владимир Путин го извести шефот на нуклеарната агенција на ОН, Рафаел Гроси дека е „отворен за дијалог“ за нуклеарната централа Запорожје на...