Ознака: најсилен земјотрес

Земјотресот во Турција е најсилниот од 1939 година, соопштија ОН

Обединетите нации соопштија дека земјотресот со јачина од 7,8 степени според Рихтеровата скала што ја погоди Турција е најсилниот во таа држава во повеќе...