Ознака: коридор 8 и 10д

ДКСК до ОЈО ќе достави анализа за постапувањата на државните органи...

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) на денешната 99-та седница ја презентираше анализата на одлуките при носењето и склучувањето на договорот за градба...

Исплатена втора транша од 53 милиони евра за изградбата на коридорите...

Исплатена е втора транша во износ од 53 милиони евра на наменската сметка за американско-турскиот конзорциум „Бехтел и Енка“, како дел од предвидените средства...

Измените на Законот за урбанистичко планирање, дел од пакетот за коридорите,...

Собраниската Комисија за европски прашања попладнево ја заврши расправата за Предлог-законот за измени и дополнување на Законот за урбанистичко планирање, по скратена постапка, и...

Предлог-измените на законите за изградба на коридорите 8 и 10д со...

Петте предлог-закони со европско знаменце предложени од Владата кои се однесуваат на изградбата на коридорите 8 и 10д стигнаа во Собранието. Како што е...