Ознака: Јулија Навална

Олена Зеленска и Јулија Навална ја одбиле поканата да присуствуваат на...

Вдовицата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, Јулија Навална, и првата дама на Украина Олена Зеленска, ги одбиле поканите за претстојното обраќање на претседателот...

Јулија Навална пред ЕП во Стразбур: Ќе направам сѐ за да...

Ќе направам сѐ за да го остварам сонот на Алексеј Навални за Русија на иднината, изјави денеска неговата сопруга Јулија пред европратениците во Стразбур....