Ознака: Ижевск

Напаѓачот од училиштето во Русијa носел нацистички симболи и користел боева...

Бројот на загинати во пукањето во училиштето број 88 во Ижевск, во руската Република Удмуртија, се искачи на 13, објави Истражниот комитет, а меѓу...