Ознака: хет-трик

Алкараз игра за историски хет-трик во Мадрид

Алкараз, кој победи во 2022 и во 2023 година на овој турнир во Мадрид, се натпреварува на својот прв европски турнир на земјени терени...

Ферстапен: Многу сум среќен што сме повторно на врвот

Перез го освои второто место на патеката „Сузука“, а тој и Ферстапен третпат сезонава се на првите две места. Ферстапен забележа и нов т.н....

Златен хет-трик на Ноа Лајлс

ЗАВРШИ 19. СВЕТСКО ПРВЕНСТВО ВО АТЛЕТИКА Американскиот спринтер го заврши шампионатот со три победи - Дуплантис супериорен, но без светски рекорд во скок со стап....

Холанд прв со три хет-трикa во низа

ФУДБАЛ - ПРЕМИЕР-ЛИГА Во градското дерби, Манчестер сити убедливо го совлада Манчестер јунајтед, со 6-3 Манчестер сити убедливо го совлада Манчестер јунајтед, победувајќи го со 6-3,...

Роналдо го постигна 60-от хет-трик во кариерата

Манчестер јунајтед - Норич 3-2 ФУДБАЛ - ПРЕМИЕР-ЛИГА Кристијано Роналдо постигна хет-трик за Манчестер јунајтед на мечот против практично веќе испаднатиот Норич, 3-2. За Роналдо тоа...