Ознака: Гаревски

Гаревски: Бидете спокојни, земјотресот во Турција со сигурност нема да ја...

Разорниот земјотрес во Турција нема да ја стресе Македонија, уверува професорот Михаил Гаревски. Тој за „Макфакс“ вели дека Македонија може да здивне бидејќи во...