Ознака: Габриелиус Ландсбергис

Маричиќ – Ландсбергис: Европските вредности се ставени на тест, очекуваме брз...

Европската перспектива на земјава и регионот, како и разговорите со Бугарија со цел отстранување на ветото за почеток на пристапните преговори со ЕУ, беа...