Ознака: француски државјанин

Приведен француски државјанин осомничен за тешка кражба, одреден му е притвор

Полициски службеници вчера уапсиле државјанин на Франција осочмничен за сторено кривично дело „тешка кражба“. На лицето му е одредена мерка притвор во траење од...