Ознака: ЕУ-Украина

Украина со план за две години да влезе во ЕУ

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски и претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен се потпишаа на украинското знаме пред почетокот на самитот ЕУ-Украина...