Ознака: енергенси

Бектеши може и лично да го побара Мицкоски, ги бара контактите...

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска од собраниска говорница го повика лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски јавно да ги соопшти контактите за набавка на...

ЕУ размислува да ги замрзне цените на енергенсите

Европска комисија ја разгледува можноста за замрзнување на цената на енергенсите и намалување на потрошувачката на електрична енергија, изјави денеска заменичката директор на Одделот...

ЕСМ повикува на штедење: Тешко ќе се поднесат енормно зголемените цени...

АД ЕСМ ги повикува граѓаните да се придржуваат кон мерките за штедење на електрична енергија. Притоа од компанијата потенцираат дека ќе ги вложат сите...

Инфлацијата во Еврозоната минатиот месец достигна рекордни 7,4 проценти

Стапката на инфлацијата во Еврозоната минатиот месец забележа нагло зголемување како последица на покачените цени на енергенсите. Денеска објавените податоци говорат дека инфлацијата во областа...

Бислимоски: Рационално да се трошат енергенсите

Мора како општество да научиме внимателно да ги трошиме енергенсите. И електричната енергија и нафтените деривати мора да се користат рационално, порача вечерва претседателот...