Ознака: дојави бомби

Дојави за бомби по 15 минути настава, учениците се вратија дома

До неколку основни и средни училишта во Скопје и денеска пристигнаа дојави за наводно поставени експлозивни направи. Наставата траела само 15 минути. По дојавите, објектите...

Дојави за бомби во 12 училишта и неколку трговски центри во...

 Дојави за поставени бомби попладнево се пристигнати на електронските адреси на 12 средни училишта, неколку трговски центри, МРТВ и Транспортниот центар. - Денеска (08.02.2023) околу...

Дојави за бомби во осум средни училишта во Скопје

Во СВР Скопје денеска околу 11.40 часот е пријавено дека на електронска адреса на осум средни училишта во Скопје е упатена закана за поставена...

Нови дојави за бомби – евакуација во основни училишта, гимназии во...

Дојави за поставени бомби пристигнале утринава во неколку скопски училишта, потврдуваат од МВР за МИА. Дојави за бомби, според сознанија на МИА, има во основното...