Ознака: Договор за жито

На средбата со Ердоган, Путин постави услов за заживување на договорот...

Рускиот претседател Владимир Путин по средбата со турскиот лидер Реџеп Таип Ердоган во Сочи изјави дека разговорите се одвивале во „конструктивна и деловна атмосфера“. Двајцата...

Ердоган се надева дека договорот за црноморското жито ќе биде продолжен

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денес изрази надеж дека страните на Црноморскиот договор за жито ќе го продолжат договорот, кој истекува во понеделник. - Се...

Русија го стопираше договорот за жито: „Тоа ќе влијае на оние...

Русија го стопираше договорот за жито, чија цел беше да се спречи глобалната криза со глад, соопшти украинското Министерство за обнова. Генералниот секретар на...

Турција сака Договорот за жито да биде продолжен на 120 дена...

Турција ќе ги продолжи разговорите за продолжување на договорот за жито од пристаништата на Црното Море, кој почнувајќи од 18 март ќе трае уште...

Москва го задржува правото да се повлече од Договорот за жито,...

Рускиот претседател, Владимир Путин, денеска изјави дека Москва го задржува правото да се повлече од Договорот за испорака на жито, но доколку го стори...